Slider

Wprowadzenie do BLU7

 

31 października rusza kolejny już, 12-ty sezon Bowlingowej Ligi U7.

Czym jest liga? Przede wszystkim to świetna zabawa. Super ludzie, atmosfera i klimat połączony z rywalizacją. Zagrać może absolutnie każdy! Zarówno ten, kto jest obyty w kręglach, ten kto jest tylko niedzielnym graczem... Ale też ten, kto w życiu nie trzymał kuli bowlingowej w rękach. W naszej lidze jest miejsce dla każdego.

Wystarczy zebrać 3 osobową drużynę, wysłać zgłoszenie i gotowe.

Liga trwać będzie od 31 października, a skończy się w maju. W ciągu tego czasu rozegrane zostaną dwie rundy BLU7 - „jesień” i „wiosna”.  W każdej rundzie przez pierwsze 10 tygodni drużyny grają co tydzień zbierając punkty do klasyfikacji generalnej. Na tym etapie rozgrywek nie spotkań bezpośrednich pomiędzy drużynami, więc sami możecie sobie dobrać odpowiedni dla siebie termin gry. Co tydzień jedna kolejka spotkań, gdzie każda z drużyn będzie miała do rozegrania dwie gry w kręgle. Po tygodniu robimy tabelę generalną z aktualną klasyfikacją. Proste? Jasne, że tak.

Potem najlepsze zespoły zagrają już ze sobą w bezpośrednich pojedynkach. Najpierw w Bowlingowej Lidze Mistrzów, gdzie drużyny zostaną podzielone na 4-zespołowe grupy. Dwie najlepsze ekipy awansują dalej. A potem spotkania bezpośrednie. Przegrany odpada, a wygrany przechodzi dalej.

Jaki jest koszt? Tylko 50 zł od drużyny za jedną kolejkę. Buty gratis. Pula nagród to 5.000 złotych. Jest zatem o co grać... Choć i tak zdecydowana większość nie gra dla kasy. Gramy dla zabawy, świetnego towarzystwa. I o to chodzi w naszej lidze.

Jeśli ktoś z góry powie „Nie mamy szans... To nie dla nas” to my szybko odpowiadamy... HANDICAPY.  I to w pełni profesjonalne. Po każdej kolejce liczyć będziemy średnie handicapy poszczególnych graczy. Teoretycznie im słabsze wyniki w kolejce tym wyższe handicapy. Sposób liczenia handicapów jest w pełni opisany w zasadach gry. Wszystko po to, aby Ci słabsi mogli na równi rywalizować z tymi lepszymi.